följ och dela oss

Svåra hälsoproblem efter en spruta av Pfizer

Med stor tvekan tillät jag ändå att ta 1 injektion, juli 2021. Varför? Läkarna sa att den skulle skydda mig, att inget skulle hända samt mantrat ”ditt samhällsansvar”. Vad hände?

Svår klåda och blåsor på hela huden. Svåra andningssvårigheter. Yrsel. Svimningar. Stickningar i  ansiktet. Lågt blodtryck. Inlagd på hjärtavdelning då EKG visade error. Dessa biverkningar är fortfarande kvar efter 6 månader. Biverkningar? Nej, snarare vaccinskador som orsakat mig svåra hälsoproblem. Är detta enligt er, regeringen och folkhälsomyndigheten, ett värdigt liv…

Ann-Catrin Hansson

Vill du dela detta?

Dela på Facebook
Dela på Twitter
Telegram
Dela på Mejl

Skriv under för att alla drabbade ska få hjälp

Är du själv eller någon närstående drabbad?

Lämna en kommentar

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Fler berättelser

Relaterade inlägg

Smärtor i testikel

Ont i testikel efter 2a dosen. Fortfarande känningar efter 11 månader, men lindrigare. Karsten Gerhardt